PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639947}
6,6 49 811
ocen
6,6 10 1 49811
7,2 25
ocen krytyków
Obława
powrót do forum filmu Obława

w tym filmie. Oddział partyzancki zostaje wymordowany przez... spadochroniarzy.
Co jak co ale spadochroniarzy nigdy, przenigdy nie zrzuca się celowo na teren pokryty gęstym lasem. Do tego jeszcze w mglistych górach. Straty lądujących byłyby bowiem większe niż w samej walce. Można było kwestię zlikwidowania partyzantów przedstawić na inne sposoby a tak wyszło trochę bezsensownie.
Sam film, pomijając tych nieszczęsnych Falschimjager, jest nawet niezły. Uwielbiam Dorocińskiego.

Czuper1000

najwyraźniej oglądałeś bez zrozumienia ;)

ocenił(a) film na 7
kidway

No to wytłumacz bo najwyraźniej nie łapię sensu wysyłania spadochroniarzy w celu wymordowania partyzantów skoro mógł to zrobić byle oddział piechoty wysłany ciężarówkami. Dotarłby tam bez strat bo i tak wszyscy partyzanci sobie spali po zaaplikowaniu środków nasennych. Mało tego, tych spadochroniarzy było może z 10. To tylu się wysyła do zlikwidowania wielokrotnie liczniejszego oddziału wroga? Ja bym posłał co najmniej batalion. Tak na wszelki wypadek...

ocenił(a) film na 5
Czuper1000

Świetnie to wychwyciłeś, kompletna bzdura, tym bardziej, że wygląda na to, że Dorociński idzie z obozu do miasteczka/wsi najwyżej kilka godzin (to się chyba dzieje gdzieś na Podhalu, albo w Beskidach a nie na Uralu). Skąd oni tylu tych Niemców (sorki, nazistów) nałapali? Film stara się pokazać "realną" sytuację w lesie, tu skłonny byłem do przyznania mu racji, ale po numerze ze spadochroniarzami...może to byli spadochroniarze żandarmerii albo grupy specjalnej SS. Dorociński - też go bardzo lubię, ale tutaj trochę za dużo maniery - patrzcie jakim super aktorem jestem.

ocenił(a) film na 10
piotrpuch

Właśnie o to chodzi, że jest super aktorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones